• English
  • Česky

Program na pátek 16. 10. 2009

Od 13:30 registrace návštěvníků a dále po celý den.

O přestávkách občerstvení, čerstvá káva, čaj a vystavovatelské prezentace.

Program ke stažení (pdf).

Workshopy
ČasPřednáškaLektor
08:30 - 12:00
Vývoj v Silverlightu Štěpán Bechynský
logo Microsoft
09:00 - 12:30
Uživatelské testování použitelnosti prakticky Adam Fendrych
SIGCHI.cz
09:00 - 12:30
Praktiky agilního programování Adam Byrtek
Code Sprinters
09:00 - 12:30
Naučte se postavit strategii internetového marketingu na míru Jan Havel
logo Actum
Ratibor Líbal
logo Actum

Na workshopy se můžete již přihlašovat.

Simultánní překlad z českého do anglického jazyka bude poskytován pouze v místnostech Developer Hall a Webdesign & UX Hall.

Developer Hall (SIC)
ČasPřednáškaLektor
14:30 - 15:15
JavaFX
(web a mobile)

Materiály: ppt 
Jan Štěrba
logo Sun Microsystems
15:30 - 16:15
Silverlight 3 Štěpán Bechynský
logo Microsoft
16:30 - 17:15
XML v PHP 5
Materiály: Odkaz 
Jiří Kosek
Kosek.cz
17:15 - 17:30
Autogramiáda knih Jiřího Koska
(včetně nové knihy "PHP a XML")
Grada
Grada
17:30 - 18:15
Když něco rozeberem, tak leda debuggerem
Materiály: pdf 
Juraj Michálek
SinusGear

Moderuje Tomáš Jukin.

logo Prague ACM SIGCHI
Web Design & UX Hall (Aula)
ČasPřednáškaLektor
14:00 - 15:15
Soutěž v prototypování webu
(Axure vs. Adobe Fireworks)
Viliam Kopecký
Fialove
Emil Hampejs
Osobní stránka
15:30 - 16:15
Dojem uživatele z pohledu tvůrce webové aplikace
Materiály: Odkaz  pdf  SlideShare 
Jan Korbel
jankorbel.cz
16:30 - 17:15
Informační architektura webu
(Role a nástroje informační architektury)
Emil Hampejs
Osobní stránka
17:30 - 18:15
Desetiletí webových standardů Molly E. Holzschlag
logo Opera Software
18:30 - 19:15
Silverlight vs. Flex+Air vs. JavaFX vs. HTML5+JS
(Moderuje Jakub Nešetřil)
Tom Krcha
Adobe
Jan Štěrba
logo Sun Microsystems
Štěpán Bechynský
logo Microsoft
Molly E. Holzschlag
logo Opera Software

Moderuje Marek Prokop.

Business & Startup Room (E II)
ČasPřednáškaLektor
14:30 - 15:15
Marketing v sociálních sítích
Materiály: Odkaz  Odkaz  SlideShare 
Michal Berg
Jak na Facebook
15:30 - 16:15
Vodafone Park
(Prostor pro vývoj externích webových aplikací)
Rudolf Krejcar
logo Vodafone
16:30 - 17:15
Slepá honba za zásahem
Materiály: Prezi  Stream.cz 
Robert Haas
Symbio
17:30 - 18:15
Jak z úspěšné malé firmy vytvořit úspěšnou velkou firmu
Materiály: ppt 
Zbyněk Frolík
LINET

Enterprise 2.0 Room (E III)
ČasPřednáškaLektor
14:30 - 15:15
Web 2.0 hlasové služby
Materiály: SlideShare 
Jan Kubr
Osobní stránka
15:30 - 16:15
Google Apps pro firmy
(Google Apps nejen pro zelenáče)

Materiály: SlideShare 
Ivan Kutil
Co de asi?
16:30 - 17:15
SharePoint jako nástroj týmové spolupráce Jan Havel
logo Actum
Drahoslav Dvořák
logo Microsoft
17:30 - 18:15
Kentico CMS pro ASP.NET
Materiály: ppt 
Petr Palas
logo Kentico Software

Program na sobotu 17. 10. 2009

Od 9:00 registrace návštěvníků a dále po celý den.

12:00 – 13:30 Oběd.

logo Agilní konsorcium

Ve 14:15 proběhne v zatím blíže nespecifikovaném foyer otevřebý diskuze, na které zve Agilní konsorcium na téma: "Vše co jste kdy chtěli vědět o agilních metodách, ale báli jste se zeptat".

O přestávkách občerstvení, čerstvá káva, čaj a vystavovatelské prezentace.

Program ke stažení (pdf).

Workshopy
ČasPřednáškaLektor
09:00 - 12:30
Uživatelský výzkum Jakub Franc
SIGCHI
09:00 - 12:30
Jak prezentovat startup Petr Olmer
Osobní stránka
Nikola Rafaj
Tuesday.cz
09:00 - 12:30
Vývoj objektových webových aplikací v PHP metodikou USDP pomocí UML Lukáš Kubánek
Kubánek.org
Tomáš Jukin
Blog

Na workshopy se můžete již přihlašovat.

Simultánní překlad z českého do anglického jazyka bude poskytován pouze v místnostech Developer Hall a Webdesign & UX Hall.

Developer Hall (SIC)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:45
Verzování kódu s Gitem
(více než „zálohování a sdílení“)

Materiály: SlideShare 
Karel Minařík
Karmi
10:45 - 11:15 Coffee Break (Networking)
11:15 - 12:00
Tajemství v používání a programování Firebugu
Materiály: Odkaz 
Jan Odvárko
Software is hard
12:00 - 13:30 Oběd (Networking)
13:30 - 14:15
Vývoj webových aplikací v prostředí NetBeans Petr Pišl
logo Sun Microsystems
14:30 - 15:15
Automatizované testování webových aplikací
Materiály: ppt 
Michael Juřek
logo Microsoft
15:30 - 16:15
RIA jednoduše
(JavaScript + AJAX + PHP + Nette Framework)

Materiály: Odkaz  zip 
David Grudl
Osobní stránka
16:25 - 17:00
Community Meeting PHP David Grudl
Osobní stránka
Jakub Vrána
PHP triky
Jiří Knesl
Osobní stránka
16:25 - 17:00
Community Meeting ASP.NET
(koná se v 1. patře ve výstavním místě Microsoftu)
Aleš Roubíček
Rarouš.net
Štěpán Bechynský
logo Microsoft
16:25 - 17:00
Rytmická diskuse – WebExpo Jam Session Petr Kornacki
Lucie Nepasická
Jan Kuželka
17:15 - 18:00
Můj život s počítači
(aneb zeptejte se mě, co vás zajímá. Moderuje Martin Hassman.)

Materiály: SlideShare 
František Fuka
Osobní stránka

Moderuje Tomáš Jukin.

logo Prague ACM SIGCHI
Web Design & UX Hall (Aula)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:45
Moderní webdesign I.
(CSS frameworky, grid a zlatý řez)
Vladimir Carrer
Osobní stránka
10:45 - 11:15 Coffee Break (Networking)
11:15 - 12:00
Agilní webdesign Daniel Srb
Twitter
12:00 - 13:30 Oběd (Networking)
13:30 - 14:15
Moderní webdesign II.
(Webové fonty, CSS3 a JavaScript)

Materiály: SlideShare 
Jan Sládek
Osobní stránka
14:30 - 15:15
Sémantický web
(Dolů ze stromu, vzhůru do lesa!)

Materiály: SlideShare 
Josef Holý
logo Sun Microsystems
15:30 - 16:15
(Web)design je komunikace Jiří Libánský
Shortcat.cz
16:25 - 17:00
Community Meeting UX, použitelnost a prototypování webu Jan Korbel
jankorbel.cz
Jakub Franc
SIGCHI
Vladimir Carrer
Osobní stránka
17:15 - 18:15
Finále Startup Show 2009
(Moderuje Václav Stoupa)
Petr Olmer
Osobní stránka
Martin Malý
logo Zdroják.cz
Petr Král
Agentka
Tomáš Zeman
Wirenode.com
18:30 - 19:15
Co jsem se naučil při rozjezdu vlastního softwarového projektu Balsamiq Peldi Guilizzoni
Balsamiq Studios

Moderuje Marek Prokop.


Business & Startup Room (E II)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:45
Politický marketing v sociálních sítích Pavel Hacker
Blog
10:45 - 11:15 Coffee Break (Networking)
11:15 - 12:00
GTD
(Getting Things Done)

Materiály: SlideShare  YouTube 
Petr Mára
Osobní stránka
12:00 - 13:30 Oběd (Networking)
13:30 - 14:15
Jak změnil Internet náš sexuální život?
Materiály: ppt 
Pavel Kozák
Osobní stránka
14:30 - 15:15
Kreativita, třetí oko byznysmena Petr Kornacki
Lucie Nepasická
15:30 - 16:15
Konec tradičních médií, reklamy a TV. Co dál? Pavel Neuman
logo Buzzboot
16:25 - 17:00
Community Meeting Java Jan Štěrba
logo Sun Microsystems
Jakub Podlešák
logo Sun Microsystems

Frameworks Room (E III)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:45
Django - nasazení v praxi Jakub Vysoký
Twitter
Ondřej Kohout
Twitter
10:45 - 11:15 Coffee Break (Networking)
11:15 - 12:00
Vytváření RESTful webových aplikací (nejen) v Javě
Materiály: pdf 
Jakub Podlešák
logo Sun Microsystems
12:00 - 13:30 Oběd (Networking)
13:30 - 14:15
Symfony + Doctrine
Materiály: SlideShare 
Pavel Campr
logo BARTON STUDIO
Jaroslav Bauml
logo BARTON STUDIO
14:30 - 15:15
Drupal pro Váš business - případová studie
(Vyhovuje Drupal vašim potřebám a co potřebujete vědět pro úspěšný průběh a konec projektu)

Materiály: pdf 
Jakub Suchý
Drupal.cz
15:30 - 16:15
Realtime RIA aplikace pro Facebook + Adobe Flex 4 Tom Krcha
Adobe
16:25 - 17:00
Community Meeting Flash Tom Krcha
Adobe
Peldi Guilizzoni
Balsamiq Studios

Program na neděli 18. 10. 2009

Od 10:00 registrace návštěvníků a dále po celý den.

O přestávkách občerstvení, čerstvá káva, čaj a vystavovatelské prezentace.

Simultánní překlad z českého do anglického jazyka bude poskytován pouze v místnosti Webdesign & UX Hall.

Program ke stažení (pdf).

Developer Hall (SIC)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:30 Snídaně (Networking)
10:30 - 11:15
Jak z vás lenost může udělat lepšího vývojáře
Materiály: Odkaz  SlideShare 
Christian Heilmann
Osobní stránka
11:30 - 12:15
Ajax MVC
(Nový a jednoduchý návrhový vzor pro RIA)
Juho Manninen
1013 MEDIA
11:30 - 12:15
Community Meeting Agile Development Daniel Srb
Twitter
Adam Byrtek
Code Sprinters
Jiří Knesl
Osobní stránka

Moderuje Tomáš Jukin.

logo Prague ACM SIGCHI
Web Design & UX Hall (Aula)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:30 Snídaně (Networking)
10:30 - 11:15
Optimalizace obchodní výkonnosti webu
Materiály: SlideShare 
Jiří Brázda
Web Analytics Wednesday
11:30 - 12:15
WCAG 2.0 - nový pohled na přístupnost
Materiály: SlideShare 
Radek Pavlíček
TyfloCentrum Brno, o.p.s.

Moderuje Marek Prokop.


Business & Startup Room (E II)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:30 Snídaně (Networking)
10:30 - 11:15
Světový a český Twitter jako zdroj pro data mining
Materiály: SlideShare 
Josef Šlerka
Tipy a triky pro Google
11:30 - 12:15
Startups Bootstraping Meeting Václav Stoupa
DvaNula

Frameworks Room (E III)
ČasPřednáškaLektor
10:00 - 10:30 Snídaně (Networking)
10:30 - 11:15
Test Driven Development v Nette
Materiály: pdf  zip  Odkaz 
Jiří Knesl
Osobní stránka
11:30 - 12:15
Vývoj aplikací pro mobilní platformu Android
Materiály: pdf 
Pavel Petřek
Inmite

Hlavní partneři

  • logo Sun Microsystems
  • logo Microsoft
  • logo PEF

Hlavní mediální partner

  • logo Zdroják.cz

Partneři & vystavovatelé

  • logo Vodafone
  • logo Adobe
  • logo Kentico
  • logo Opera
  • logo Actum
  • logo Actum
  • logo JIC
  • logo Buzzboot

Mediální partneři

  • logo Lupa.cz
  • logo Computerworld
  • logo Inovace.cz
  • logo Leonardo
copyright © 2009 WebExpo | kontakt | grafika 2009 | xhtml-css | A Django site.