Témata

Zpět na přednášky

Š. Bechynský, V. Karas: Proč parsovat, když máme ATOM a JSON (35 min.)

  • PHP
  • cs

Na webu je velké množství zajímavých informací, ale je těžké se k nim dostat z vašeho oblíbeného programovacího jazyka. Open Data Protocol (OData) umožňuje nabízet a konzumovat data přes web způsobem, který je mnohem přístupnější programům.

Přijďte se podívat, jak OData vypadá a přesvědčit se, že už to vlastně znáte.

Štěpán Bechynský (CZ)

Developer Evangelist, Microsoft

Pracuji ve společnosti Microsoft na pozici Developer Evangelist. Dříve jsem pracoval na volné noze a školil vývojáře ve společnosti Gopas.

Podílel jsem se na projektech na různých platformách, v různých jazycích a různě velkých týmech.

Vít Karas (CZ)

Senior Software Development Engineer, Microsoft

V Microsoftu jsem již více než 7 let. Začínal jsem jako vývojář na CLR, runtime pro .NET Framework. Poté jsem přestoupil do týmu, který má na starosti XML knihovny. Ze začátku jsem pracoval hlavně na MSXML, později jsem přešel na XmlLite, obé v době vydání Windows Vista. Postupně jsem začal vlastnit také .NET XML knihovny, hlavně System.Xml a System.Xml.Linq, na těch částečně pracuji dodnes.

Asi před dvěma roky jsem pak přešel do týmu pracujícím na technologii WCF Data Services (bývalý projekt Astoria), kde pracuji dodnes. Tento tým kromě vlastních knihoven WCF Data Services také spravuje protokol OData. Více či měné jsem se doposavad účastnil vývoje produktů Windows, Visual Studio, Silverlight a SQL Server.

blog comments powered by Disqus