Témata

Zpět na přednášky

T. Hajzler: Snaž se to daleko dotáhnout! vs. Dělej, co miluješ! - 4 lekce, který jsem dostal od života. (40 min.)

  • NME
  • cs

work, passion, love, career,

Díky babičce vím, že tu nejsem na pořád. Vím i to, že můžu prožít obyčejný, ale také neobyčejný život.

Rodiče mi říkali: "Snaž se to daleko dotáhnout, ale dokuď tě živíme, budeš poslouchat"!

Moje dcera Valérie mi zase připomínala: "Buď sám sebou. Carpe Diem".

Díky zkoumání světa práce v peoplecommu (firma, kterou jsem před lety založil) mi došlo, že dělat, co miluju, je ta cesta.

Čtyři lekce, které jsem dostal od života a které se spojily v jednu, o kterou se s vámi chci podělit.

Tomáš Hajzler (CZ)

Revivalist, PeopleComm

Do třiceti let věku jsem se snažil to daleko dotáhnout. Odseděl jsem si dvacet šest let ve školách (několika českých, dvou ruských, jedné holandské a jedné americké).

Deset dalších let jsem strávil na různých manažerských stoličkách tří nadnárodních firem (Douwe Egberts, Vitana a GE). Založil jsem tři firmy (cestovku, šnečí farmu a síť obchodů s africkým uměním).

Až jsem jednoho rána místo do práce šel k lékaři. Ten mi oznámil syndrom vyhoření a doporučil razantní změnu života. Já ho poslechl a v roce 2001 jsem se pustil do peoplecommu.

Od té doby zkoumám svět firem, vedení, náš postoj k práci a další souvislosti pracovního života. Znepokojuje mě fakt, že více než osm z deseti lidí chodí denně do práce, kterou nemají rádi. Proto je mou hlavní náplní šířit principy svobody v práci. Kromě vedení seminářů vystupuji na konferencích a vysokých školách. O svobodě v práci píšu celkem tři blogy.

blog comments powered by Disqus