Soutěž vám přinášejí     a  

BIG Launcher

Android i pro Vaši babičku.

BIGLauncher.com

BIG Launcher logo

Lidé se špatným zrakem, s nemotornými prsty, senioři, slepí. Ti všichni chtějí také používat smartphony. Bohužel výrobci na ně moc nemyslí. Telefony jsou plné malých ikonek, piditextů a zbytečných aplikací.

Tito lidé potřebují jednoduchý interface s dobře čitelnými položkami a velkými tlačítky. Potřebují BIG Launcher - alternativní domovskou obrazovku pro Android.

Problem
Jaký problém řeší váš startup?

Customer segment Kdo je cílová skupina vašeho produktu či služby? Jsou zákazníci a uživatelé stejná skupina osob? Pokud již máte aktivní uživatele, uveďte klíčové metriky (počet, růst, apod.).

Všichni, kdo nevidí na telefon, nebo se bojí ho dotknout.

Senioři, kteří nenávidí svůj specializovaný telefon sice s velkými číselnými tlačítky, ale nečitelným displejem. Lidé s poškozením zraku, kteří potřebují opravdu velké písmo a kontrastní ikony. Lidé s motorickými problémy, Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou nemocí, demencí apod. Mladi lidé, kteří pomáhají svým rodičům - našim uživatelům. A také běžní uživatelé, které nebaví listování obrazovkami plnými ikonek a chtějí rychlé a produktivní prostředí v telefonu.

Aktuálně máme cca 10.000 aktivních uživatelů.

Unique value proposition Unique Value Proposition: V jaké vlastnosti se váš startup zásadně liší od konkurence? Co konkurence nemůže nabídnout?

BIG Launcher nabízí ucelené prostředí pro všechny podstatné funkce telefonu, ve kterém se nikdo neztratí. Soustředí se na jednoduchost a maximální efektivitu ovládání. Navíc vypadá zcela jinak než ostatní Android launchery, je tedy jednoduché ho od konkurence odlišit. Je k dispozici v 35 jazycích - lokalizace je u takového produktu stěžejní.

Solution Jakým způsobem řešíte problémy zákazníků, popř. jak naplňujete jejich potřeby?

Od prvního představení na Play Store máme velice pozitivní ohlasy, potvrzující správnost našeho konceptu. Feedback uživatelů je pak důležitý pro další vývoj, určuje prioritu nově implementovaných funkcí.

Revenue streams Jak vyděláváte peníze? Pokud již máte zisk, uveďte klíčové metriky (měsíční příjem, růst apod.).

BIG Launcher je k dispozici na Google Play Store a ostatních Android marketech za 99Kč / 3.99€. Za 10 měsíců se prodalo 7.000 licencí.

Od dubna je k dispozici také bezplatná demoverze, ta má v současné době 30.000 downloadů.

Dalším způsobem monetizace je licencování výrobcům telefonů. Několik společností nás již oslovilo a v současné době dokončujeme první jednání o prodeji multilicence.

Costs Jaké jsou měsíční náklady na provoz vašeho startupu (fixní i proměnné)?

Lidské náklady veliké - mnoho člověkohodin. Finanční náklady minimální - něco na adwords kampaně, něco na testovací hardware, něco na outsourcing překladů.

Marketing strategy Jaká je vaše marketingová strategie?

Ukažme lidem, že jejich telefon může vypadat jinak a být intuitivnější.

Unfair advantage Co vás coby podnikatele zvýhodňuje oproti konkurenci?

Soustředíme se jen na jeden projekt a dáváme do něj vše, nejsme klasický app house. Nejsme závislí na třetích stranách, jsme dlouhodbě zvyklí pracovat jako freelanceři.

Existing alternatives Jak dnes lidé řeší problém, který řeší váš startup?

Nijak, nemají jinou možnost. Musí používat brýle, neovládají telefon s jistotou, často chybují. Proto nenávidí dotekové telefony.

Diskuse

Dummy avatar

Přihlásit se

Už se probírají 2 témata

  • Schayna avatar
    Martin Schayna

    Aktuálně jediná aplikace na Marketu, která skutečně řeší uvedený problém. Dceři s velmi špatným zrakem v podstatě umožnila používat telefon. Využijte této výhody!

  • Ocásek avatar
    Petr Ocásek

    Super, jsou v tom peníze i dobrý pocit, držím palce!

Sledujte

Sdílejte

Sdílet profil na FB

Fotka týmu BIG Launcher

Členové týmu

Jan Husák visual
Ten co ladí pixely
Daniel Kuneš developer
Ten co hlídá kód