Soutěž vám přinášejí     a  

Camcada

Nejjednodušší live streaming na světě

camcada.com

Camcada logo

Nedostatek superjednoduchých nástrojů na online streaming.

Pokud máte akci (konferenci, diskusní panel, školení nebo třeba svatbu), kterou chcete online přenášet i lidem nepřítomným na místě a máte kameru, potřebujete zajistit ještě přenos a video zpřístupnit všem online účastníkům. V tom vám pomůže Camcada.

Problem
Jaký problém řeší váš startup?

Customer segment Kdo je cílová skupina vašeho produktu či služby? Jsou zákazníci a uživatelé stejná skupina osob? Pokud již máte aktivní uživatele, uveďte klíčové metriky (počet, růst, apod.).

Produkční agentury, konferenční centra, pořadatelé konferencí, malé lokální televize, ale i jednotlivci, kteří chtějí získat posluchače pro svou online přenášenou akci.

Unique value proposition Unique Value Proposition: V jaké vlastnosti se váš startup zásadně liší od konkurence? Co konkurence nemůže nabídnout?

Jednoduchost. Technologicky i v cenovém modelu.

Solution Jakým způsobem řešíte problémy zákazníků, popř. jak naplňujete jejich potřeby?

Umožňujeme přehrávat video přímo na webu zákazníka nebo jej vložit na náš web (s možnostmi editace stránky). Přímo ve videu můžete editovat své logo, plánujeme přehrání pre-rollu před spuštěním samotného streamingu. Umíme zajistit placené přehrávání. Přehled o vašich divácích získáte prostřednictvím online statistik.

Revenue streams Jak vyděláváte peníze? Pokud již máte zisk, uveďte klíčové metriky (měsíční příjem, růst apod.).

Zákazník platí za hodinu streamingu.

Costs Jaké jsou měsíční náklady na provoz vašeho startupu (fixní i proměnné)?

Desítky tisíc.

Marketing strategy Jaká je vaše marketingová strategie?

Přímé oslovování partnerů a pořadatelů akcí, direct mail, komunikace v sociálních médiích, šíření brandu přes naše logo ve videích, placená reklama a spokojení pořadatelé akcí. Chceme podporovat i samotnou myšlenku toho, jak je streamování akcí skvělé a snadné, marketingově tedy využijeme i vlastní video streaming.

Unfair advantage Co vás coby podnikatele zvýhodňuje oproti konkurenci?

Nadšení, zkušenosti a odborné know-how lidí v týmu: zakladatelé lokálního live stream poskytovatele, zakladatel české hostingové trojky, obchodník s kontakty a zkušenostmi na zahraničních trzích plynně hovořící 5 světovými jazyky, dlouholeté zkušenosti ve vývoji a online performance marketingu. Vlastní vyvinutá technologie validovaná zákazníky jako Skype nebo Slovenská TV. Exkluzivní technologie Click2stream.

Existing alternatives Jak dnes lidé řeší problém, který řeší váš startup?

Složitějšími konkurenčními produkty.

Diskuse

Dummy avatar

Přihlásit se

Už se probírají 2 témata

 • Raszka avatar
  Robin Raszka

  iOS?

  • Ocásek avatar
   Petr Ocásek

   Jestli se ptas, zda stream jde prijimat na iOS, tak ano. Jestli se ptas zda jde z iOS vysilat, tak zatim ne, ale mame to v planu.

  • Raszka avatar
   Robin Raszka

   Zkousel jsem to na ty tehdy pitche a neslo to protoze to byl Flash. Pokud jste to fixnuli tak super.

  • Ocásek avatar
   Petr Ocásek

   Ono tam vzdycky bylo rozpoznavani typu prehravace podle agenta – tzn. u tebe si to z nejakeho duvodu myslelo, ze tvoje zarizeni podporuje flash. Muzes pls upresnit co presne mas a v jake verzi iOS a jaky browser?

  • Šaršon avatar
   Jindřich Šaršon

   Petre, ja s tim mel uplne stejny problem. Kdyz bezel prenos pres node5.cz, tak to na iPadu nefungovalo, psalo to ze to vyzaduje Flash. Vyzkousejte to na iPadu.

  • Raszka avatar
   Robin Raszka

   Posledni iOS, Safari.

 • Šaršon avatar
  Jindřich Šaršon

  Demo na Node5 je ultimativni.

  Nicmene lidi co streamuji podle me potrebuji delat z akce i zaznam (typicky konference). Idealne jeste rozsekany na jednotlive prednasky. Planujete to? Co mam zkusenosti, tak to je prave hrozny opruz, casove narocna vec. Kdybyste to automatizovali, tak by to bylo super.

  Jinak co rikate na Hangout on Air? Nedela skoro to same, jeste jednoduseji :-) a zdarma? A resi i to nahravani…

  • Vetrovska avatar
   Petra Vetrovska

   Díky za otázky, Jindřichu.

   Ano, nahrávání záznamů má číslo 7 na našem features listu, takže bude už brzo, s pricingem nad rámec samotného tarifu live streamingu.

   Hangout je pro účastníky závislý na G+ (musí mít účet, tady jasně vedeme v jednoduchosti na straně účastníka), neumožňuje embedování do webu (to chce přitom skoro každý, aby se akce odehrávala přímo na webu), neumožňuje zpoplatnění videa pro účastníky. Neumožňuje vložit logo do videa, neposkytuje live statistiky, pouze statistiky zhlédnutí záznamu na YT. Zkrátka nemá ty fičury, které zákazníci chtějí. A navíc k tomu Google neposkytuje support.

   V určitém malém segmentu našich potenciálních zákazníků nám G+ Hangout může trochu konkurovat, ale v b2b kam se primárně zaměřujeme se toho nebojíme.

  • Šaršon avatar
   Jindřich Šaršon

   Hezky večer Petro,

   s tim Hangoutem bych úplně nesouhlasil, oni ho teď docela změnili a vylepšili – někdy si to vyzkoušejte. Zavedli Hangout On The Air, kde Google+ účet musí mít jen ten, kdo vysílá a pro stream to nabízí přímo iframe ebedovaný do libovolné stránky. Úmí to live stream + zajišťuje to i záznam – není tam snad ani žádný limit pro uživatele. Live statistiky to taky ukazuje, přímo v okně hangoutu.

   Jinak ale souhlas, pro zajištění live přenosu z profesionální konference bych to asi nepoužil.

  • Vetrovska avatar
   Petra Vetrovska

   Rychlejší vývoj než jsme čekali :-)

Sledujte

Sdílejte

Sdílet profil na FB

Fotka týmu Camcada

Členové týmu

Petr Ocásek manager
Zakladatel developerské firmy Beneta a spoluzakladatelem Streamhosting.cz, Click2Stream, StartupYard a Node5.
Robert Prokeš other
Zakladatel webhostingové společnosti IGNUM a spoluzakladatel Streamhosting.cz je advisorem týmu především v oblasti technického zázemí a zahraniční konektivity.
Elen Shubik sales
Zajišťuje obchod a navazování partnerství. Mluví plynně šesti jazyky, což nám dost pomáhá v komunikaci se zahraničními zákazníky i mimo anglofonní země.
Josef Nevoral developer
Vývojář a zakladatel projektů BookFan a Naučmese.cz.
Petra Větrovská marketer
Vše kolem marketingu, reklamy a PR.
Vlasta Fišer developer
Nadšenec do CSS3 a nových technologií.